Protest przeciwko pomysłom uniokratów

Komisja Prawna Parlamentu Europejskiego zaakceptowała projekt dyrektywy o prawie autorskim na rynku cyfrowym. Kolejne głosowanie może się odbyć już nawet 3-5 lipca. Komisja Europejska zamierza wprowadzić nowe narzędzie, rzekomo do ochrony praw autorskich, a w rzeczywistości do podporządkowania rynku informacji największym korporacjom medialnym.

Najbardziej kontrowersyjne są dwa artykuły:

Art. 11 – wprowadza obowiązkową opłatę za dzielenie się materiałami w sieci, oznacza to zahamowanie przepływu informacji, pozbycie się małych wydawców oraz ograniczenie nawet linkowania do stron (tzw. „podatek od linków”).

Art. 13 - dotyczy właścicieli platform internetowych, którzy będą musieli zapewnić o legalności zamieszczonych treści. Oznacza to, że treści użytkowników platform takich jak np. Facebook, Twitter, Google czy Onet, Wirtualna Polska, będą obowiązkowo monitorowane. Bezpośrednio uderza to w swobodę wymiany informacji, prawo do prywatność czy wolność wypowiedzi.

Wyrażamy zdecydowany sprzeciw ograniczeniu Naszej wolności w Internecie, ostatnim miejscu, w którym wszyscy mogą bezpłatnie się wypowiedzieć. Nie zgadzamy się, żeby Internet został zawłaszczony przez koncerny medialne. Nie pozwolimy zniszczyć niezależnych blogerów, niszowych wydawców czy startupów.

Udało Nam się zatrzymać porozumienia ACTA, ale teraz zagraża Nam nowe, znacznie bardziej restrykcyjne prawo. Najwyższa pora głośno się temu sprzeciwić. Zapraszamy wszystkie organizacje, partie, stowarzyszenia, portale internetowe do współorganizowania protestu.

Wydarzenie dostępne TUTAJ

35954945_1158498727623400_6129319081905487872_n