Kontra do państwa opiekuńczego

„Najlepszym sposobem zabezpieczenia się przed demokracją i socjalizmem jest samodyscyplina. Tak jak średniowieczna zbroja zabezpieczała przed uderzeniami topora i miecza, tak umysłowa samodyscyplina prawdy chroni przed propagandą i kłamstwem” - Waldemar Jan Rajca - Kongres Nowej Prawicy.

Autor zaprezentował kilkaset przemyśleń na temat demokracji i socjalizmu, do których doprowadziły go lata obserwacji i analizy współczesnych wydarzeń. W zwięzły, często humorystyczny sposób piętnuje wady i tragiczne konsekwencje obu ustrojów. Pozostaje również bezwzględny dla szerzącej się biurokracji, będącej nieodzownym elementem socjalizmu i podporą demokracji.

Książka do nabycia w sklepie internetowym Fundacji Akademia Patriotów: TUTAJ

Konferencja „Państwo opiekuńcze a chrześcijaństwo” odbyła się 8 września 2012 roku w Krakowie. Debata pt. „Czy są granice opiekuńczości państwa? Moralne aspekty życia na cudzy koszt i perspektywy na przyszłość”, była jedną z jej najciekawszych części. Wzięli w niej udział: prof. dr hab. Piotr Jaroszyński, red. Stanisław Michalkiewicz, ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz, prof. Jerzy Żyżyński oraz prof. dr hab. Michał Wojciechowski. Tych, którzy jeszcze jej nie oglądali, jak i tych, którzy chcieliby ją sobie przypomnieć – gorąco zapraszam!