Jak przepisy rządu szkodzą Polakom!

Rząd na spółkę ze związkiem zawodowym chcieli bronić małego handlu. Wiele wskazuje na to, że sytuacja małych sklepów się nie zmieniła, nadal słabo przędą. Na dodatek zakaz handlu sprawił, że zintensyfikował się proces podbijania rynku przez wielkie sieci.

Całość do przeczytania TUTAJ

Mamy w Polsce za dużo wolności, więc rząd postanowił ją ukrócić. Tym razem na tapet wziął wynajem krótkoterminowy.

"Zmieni się przede wszystkim podejście do wynajmu krótkoterminowego, z którego słynie chociażby popularny portal Airbnb. Zarówno ministerstwo jak i wspomniana izba, chcieliby, żeby nad właścicielami nieruchomości była większa kontrola i ciążyła większa odpowiedzialność. Co to konkretnie oznacza? Wszyscy wynajmujący, nawet jeśli oferują pokoje na kilka dni będą musieli zarejestrować takie miejsce, a także zaczną być traktowani jak obiekty hotelowe.

To znowu sugeruje, że mieszkania czy obiekty pod krótkoterminowy wynajem będą musiały spełniać przepisy sanitarne czy przeciwpożarowe – na tym samym poziomie, który dotyczy zwykłych hoteli. Liczne kontrole mogą też zmusić wielu wynajmujących do uregulowania kwestii prawno-podatkowych, np. przez założenie działalności gospodarczej."

Co to oznacza? Że jak masz wolny pokój w mieszkaniu i chciałbyś go wynająć jakiejś parze na weekend, to nie możesz. Nie możesz dorobić do własnej pensji i dać zaoszczędzić jakimś ludziom. Nie możecie sami dojść do porozumienia. Kapitan Państwo musi "trzymać pieczę" nad wami i waszym majątkiem.

Całość do przeczytania TUTAJ

379393_abig